Connect with us

Genel

Zaporijya’daki roket saldırılarında ölenlerin sayısı artıyor

Zaporijya’daki roket saldırılarında ölenlerin sayısı artıyor

 

Ukrayna kaynaklarına göre, Ukrayna’nın güneyindeki Zaporizhia kentindeki konut binalarına Rus roket saldırılarının ardından ölü sayısı yediye yükseldi. 

 

Zaporizhia valisi Olexander Starukh Perşembe akşamı geç saatlerde yaptığı açıklamada, 20’den fazla kişinin çok katlı binalardan kurtarıldığını söyledi. Daha önce edinilen bilgilere göre, kurtarılanlar arasında kliniğe kaldırılan üç yaşındaki bir kız çocuğu da vardı. Cuma gecesi, acil servisler hayatta kalanlar için enkaz arama çalışmalarına katıldı.

Yerel makamlara göre, Perşembe günü iki saldırıda 40’tan fazla ev hasar gördü. Staruch, Telegram’a Rus ordusunun S-300 uçaksavar füzeleri yerleştirdiğini yazdı. Raporlara göre, Rusya’nın aslında savunma silahı olarak tasarlanan sistemleri, daha uygun başka silahların olmaması nedeniyle kara saldırıları için füzelere dönüştürdüğü söyleniyor.

 

Zaporijya bölgesi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in uluslararası hukuku ihlal ederek ilhak etmek üzere Çarşamba günü imzaladığı dört Ukrayna bölgesinden biri. Ayrıca, Rusya’nın da işgal ettiği Avrupa’nın en büyüğü olan nükleer santral Zaporizhia’da bulunuyor. Bölgesel başkent Zaporizhia ise Ukrayna kontrolü altında.

Continue Reading
Advertisement FDGFGFGFGFGF
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021 Dogus tv