Connect with us

Genel

Derman Huzurevi’nde Gazetecilerle Kahvaltı

Derman Huzurevi’nde Gazetecilerle Kahvaltı

Derman Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi girişimci iş adamı İbrahim Köse tarafından 2015 yılında kuruldu. 100 yatak kapasiteli Derman Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi Yalı Mahallesi İstasyon Sokak No: 1 Maltepe İstanbul  adresinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Yaşlı ve bakıma muhtaç kişilere verilen hizmetleri  kamuoyuna tanıtabilmek adına basın mensupları ile bir kahvaltı programı düzenleyen Merkez’in kurucusu ve aynı zamanda müdürü olarak görevine devam eden İbrahim Köse, kurdukları merkezin tanıtımını yaparken, ticari kaygı duymadıklarını, bu türden merkezlerin son zamanlarda sosyal medyaya yansıyan bir takım görüntülerden dolayı olumsuz algılandığını söyleyerek, yaptıkların işin bir de manevi tarafı olduğunu belirtti. Yaşlı insanlara hizmet etmekten ayrı bir mutluluk duyduklarının altını çizdi.

37 personel ile yaşlı hastalara palyatif hizmet ayrıca sağlıklı yaşlılara sıcak bir yuva huzuru yaşatan Derman Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi, hastane kimliğiyle düzenlenmiş bir merkez olmasının yanında Sosyolog ve Psikologlar ile rehabilitasyon hizmeti sunmasıyla da tercih ediliyor.

Toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan kurum müdürü İbrahim Köse, kuruma kabul edilme şartlarını şu şekilde açıkladı. “55 yaş üstü, akli melekesi yerinde olan ya da olmayan, bulaşıcı hastalığı olmayan hastaları kabul ediyoruz, şiddet eğilimi olan psikoz dediğimiz diğer yaşlılarımıza zarar verme niteliği taşıyan kişileri kabul etmiyoruz dedi.

Yapılan toplantıya Kartal Belediye Başkan yardımcısı Adem Uçar’da katıldı. Uçar, Kartal belediyesi olarak daha önce de Derman Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi ile işbirliği projelerimiz olmuştur.  Bundan sonra da olmaya devam edecektir. dedi.

Adem Uçar, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, mazide muktedirken bütün kuvvetiyle çalışmış olanlara minnet hissi duymayan bir milletin geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur. Dolayısı ile Türk milletinin hafızası olan yaşlılarımızın böylesine güzel, nezih tesislerde ağırlanmasından ziyadesiyle mutluluk duyuyorum.” Kartal belediyesi olarak ta her zaman yanınızda olduğumuzu belirtmek isteriz. İyi ki varsınız. Çünkü onlar bizim kıymetlilerimiz, bizim için çok değerliler. Onların buradaki mutlulukları da bizim için çok değerli sağ olun var olun diye konuştu.

 

Continue Reading
Advertisement FDGFGFGFGFGF
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021 Dogus tv