Connect with us

GÜNDEM

Beklenen haber geldi, İstanbul’a pazar günü kar geliyor. Marmara Bölgesi’nde kar yağışı. Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten İstanbul’da kar yağışı için kesin tarih verdi. İstanbul’a kar ne zaman yağacak?

Tüm Türkiye’de karlı ve yağışlı bir havanın etkisi altına girdi. Ankara’da da dün geceden itibaren kar yağışı başlarken, İstanbul’a kar ne zaman yağacak sorusu sorulmaya başlandı. Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten, Marmara’da kar yağışı bekleyenlere güzel haberi verdi.

Geçen sene bu dönemlerde İstanbul’da kar yağışı görülmüş, hatta yağan kar yüzünden ulaşım felce uğramıştı. Yurdun tamamında kar yağışı görülmeye başlandı. Ege Bölgesi’nden İzmir ve Manisa’ya bile kar yağarken, başkent Ankara da dün geceden itibaren kar yağışının etkisi altına girdi.

İstanbul’da yaşayanlar kar yağışının olup olmayacağını merak ederken Meteroloji uzmanı Kerem Ökten, Marmara bölgesi için kar yağışı müjdesini verdi.

Kerem Ökten sosyal medya üzerinden sırasıyla şu mesajları paylaştı:

İstanbul’a güneyden güzel bir yağış kütlesi geliyor.

Son güncellenen kar haritası ile Marmara bölgesinde beklenen kar örtüsü miktarı arttı. En kötü güncelleme bile Ülke geneline örtülü kar veriyor. 10 günlük beklenen toplam kar örtüsü. Değerler cm…

İç Anadolu’da kar yağışları yer yer başladı. Bol bol görsel bekliyoruz.

Türkiye’ye Kış geliyor. Şubat ayı Kar, buzlanma ve fırtınalarla başlıyor. 10 günlük beklenen kar örtüsü miktarı giderek artıyor. Özellikle Anadolu bol miktarda kar yağışı alacak. İstanbul için kar miktarı her güncelleme artacak. Değerler cm’dir.

Kar yağışları yeni başladı. Kışa keskin bir giriş yapıyoruz. Kar örtüsü almayan yerler de kısa zaman içerisinde alacaklar. Bugün geniş bir detaya gireceğim…

İstanbul’da bugün hava soğuk diyorsanız, yarın bugünden çok daha soğuk olacak. Pazar Akşam ile Pazartesi öğlen arası hafif kar yağışları bekleniyor. Sıkı giyinilmeli. Soğuklar uzun süre kalıcı..

İstanbul ve Bursa mutlaka örtülük kar alacak. Az kaldı. Yakında detayları konuşacağız. İstanbul’da kar yağarken gök gürültüleri bile duyulacak çünkü 5.500 metre yukarısında -40 dereceler olacak.

Kerem Ökten son dakika olarak attığı tweette İstanbul’da pazar akşamı ve pazartesi öğlen arasında kar yağışının görüleceğini söyledi.

Öktem, “İstanbul’da bugün hava soğuk diyorsanız, yarın bugünden çok daha soğuk olacak. Pazar Akşam ile Pazartesi öğlen arası hafif kar yağışları bekleniyor. Sıkı giyinilmeli. Soğuklar uzun süre kalıcı..” dedi.

Continue Reading
Advertisement FDGFGFGFGFGF
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021 Dogus tv