Connect with us

BELEDİYE

Maltepe, genciyle yaşlısıyla ‘Ata’sı için tek yürek

Maltepe, genciyle yaşlısıyla ‘Ata’sı için tek yürek

Maltepe 7’den 77’ye, genci ve yaşlısıyla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü düzenlediği etkinlik ve programlarla andı. Belediye kreşlerinde eğitim gören minikler “Ata”larına özlemlerini dile getirirken yine belediyeye bağlı Altın Yıllar Sosyal Yaşam Evi’nde Atatürk’ün sevdiği türküler koro eşliğinde seslendirildi.

Maltepe Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mutafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84’üncü yıldönümünde düzenlediği törenlerle “Ata”sını andı. Sabah saatlerinde 9’u 5 geçe düzenlenen saygı duruşu ve resmi törenlerden sonra “Ata’ya Saygı Zinciri” ve Ata’ya Saygı Dalışı” etkinlikleri gerçekleştirildi. Ayrıca 10 Kasım kapsamında belediyeye bağlı 9 kreşte minik öğrenciler Atatürk’e olan saygılarını onun için yaptıkları etkinliklerle gösterdi.

Zübeyde Hanım Okul Öncesi Eğitim ve Bakım Merkezi öğrencileri, Atatürk için hazırladıkları şapkaları takarak, büstüne gidip saygı  duruşunda bulundu. Bununla birlikte Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Altın Yıllar Sosyal Yaşam Evi’nde sahne alan koro, Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirerek Atatürk’ü andı.

Continue Reading
Advertisement FDGFGFGFGFGF
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021 Dogus tv