Connect with us

BELEDİYE

MALTEPE KADINA ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE EDİYOR

MALTEPE KADINA ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE EDİYOR

Maltepe Belediyesi, personelinden ve ilçedeki kadınlardan sonra kadına şiddetle mücadele için sivil toplum kuruluşları, dernek ve lokallerde de eğitim çalışmasına başladı. Bu kapsamdaki ilk seminer Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki Yıldırım Kıraathanesi’nde verildi.

Maltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, “Kadına El Kal-Ka- Maz” başlığı ile Maltepe Belediyesi personelleri ve kadınlardan sonra, erkeklere yönelik bir dizi eğitim çalışması başlattı. Eğitimlerle halkın kadına şiddet konusunda erkek odaklı bakışı sorgulaması ve farkındalığın artması hedefleniyor. Bu kapsamda verilmeye başlanan eğitimlerin ilki Bağlarbaşı
Mahallesi’ndeki Yıldırım Kıraathanesi’nde başladı. Kıraathane müdavimlerinin katıldığı seminerde ‘‘Kadına El Kal-Ka-Maz!’’ başlıklı broşür dağıtıldı. Uzman sosyolog ve psikologlarca verilen eğitimde, temel hak ve özgürlükler kapsamında kadına şiddetin türleri detaylı olarak ele alındı.

Seminerde bir sunum gerçekleştiren Uzman Psikolog Büke Okyay, ‘‘Kadına yönelik şiddet; kadınların maruz kaldıkları fiziksel, cinsel, ekonomik ve psikolojik eylemler olarak karşımıza çıkar. Şiddetin etkisi sadece şiddet görenle sınırlı değildir, şiddet topluma ihanettir. Anne, baba ve çocuklar olmak üzere ailede yaşayan tüm bireyler bu şiddetten etkilenmektedir. Sorunlarımızı konuşarak çözmeliyiz. Sürekli hata aramaktan kaçınmalıyız. Sinirlendiğimiz zaman agresif davranışlar sergilememeliyiz.” dedi.

Continue Reading
Advertisement FDGFGFGFGFGF
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021 Dogus tv