Connect with us

Genel

MHP Genel Başkanı Bahçeli’den, partisinin meclis grup toplantısında açıklamalar: “Erdoğan’ın adaylığı bal gibi, buz gibi Anayasa’ya uygundur, ahlaken ve hukuken de meşrudur.”

Devlet Bahçeli pazar günü Amasya’da “Sayın Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adaylığı hukukidir, ahlakidir, anayasaldır.” demişti. Bahçeli, o sözlerini bugünkü meclis grup toplantısında yineledi: Sayın Erdoğan’ın adaylığı bal gibi, buz gibi Anayasa’ya uygundur, ahlaken ve hukuken de meşrudur.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM’deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar:

‘SENDELEDİK AMA EĞİLMEDİK’

İftira salgınına inancımız şifasıyla karşılık veriyoruz, Merhameti de biliriz, mertliği de biliriz, hesap sormasını da biliriz.

Biz bu vatan uğruna rahmetle andığımız kurt bakışlı 3 bin şehit verdik. Siyasi şeceremiz, Türklüğe duyulan emsalsiz bir sevdanın potasında eriyerek hür oldu.

Çelme taktılar, tökezledik ama düşmedik. Arkamızdan ittiler, sendeledik ama eğilmedik. Kuyuya attılar Yusuf olup çıktık. Mahkum ettiler “Vatan sağ olsun” dedik. Bulanık akan suların günü geldiğinde durulacağına inandık.

‘HEPSİNE MEYDAN OKUYORUM’

Hiç kimse boşuna hayal kurmasın, boş yere hesap yapmasın. MHP, içinde milletin olmadığı hiçbir hedefi kabul etmez, etmeyecektir.

MHP, aslını inkar etmez, etmeyecektir. Bizi meşgul edip Türkiye üzerinde oyun kuracağını zanneden, davamızın iffetine çamur atmaya çalışan ahmaklara, asalaklara en küçük geri adımımız söz konusu olursa ‘Gök girsin, kızıl çıksın’.

Hepsine meydan okuyorum. Fitne yayan siyasetçileri, sözde gazetecileri, ülkeden korkakça kaçmış şerefsizleri, FETÖ’cü hainleri, millet hasımlarını rezil rüsva etmek için uygun zamanı bekliyoruz.

Bize kan sıçratmak isteyenlerin alayının elinde şehitlerimizin kanı vardır. Şeytanın uşaklarına milletin evlatları yenilmeyecektir.

‘HESAP 14 MAYIS’TA GÖRÜLECEK’

Türkiye’ye kalkan elleri kırmak bizim için şeref bahsidir. Bize FETÖ’cüler saldırıyormuş, saldırsınlar. Bize PKK’lılar saldırıyormuş, saldırsınlar. Zillet İttifakı iftira kusuyormuş, kussunlar. Bizim tarafımız bellidir. Açık hesap 14 Mayıs 2023 tarihinde sandıkta görülecektir. Partimizin zor durumda olduğunu söyleyen çapulcular vardı.

Ağızlarından salyalar aka aka istifa edip gidenlerden bahsediyorlardı. Algı operasyonuyla üstümüze geliyorlardı. PKK’ya mütareke çağırısı yapan, Türkiye’yi zalimlere teslim etmek için tertip yapan ne kadar siyasetçi varsa Cumhur İttifakı’nın kan kaybettiğini koro halinde söylüyorlardı.

Bu cürüm grubuna gerçekten yuh olsun, yazıklar olsun.

‘ETNİK VE İDEOLOJİK FARKLILIKLARA KAFA YORMAYACAĞIZ’

Her insanımızı kucaklayacağız ve kardeş bileceğiz. Her değerimizi muhafaza edeceğiz. Hiç kimsenin etnik, mezhep, ideolojik ve fikri farklılığına kafa yormayacağız.

Öz dururken kabukla ilgilenmeyeceğiz, ağaca bakarken ormanı gözden kaçırmayacağız. Sanal ayrımlarla meşgul olmayacağız. Büyük bir aile olduğumuzu hiç aklımızdan çıkarmayacağız. Ve diyeceğiz ki, “Aziz milletim, sıra sende”.

Damarımıza basanlarla, kurumsal kimliğimize organize şekilde saldıranlarla yerin 7 kat dibine inseler de hesaplaşacağız.

‘DÜNYADA OYNANAN OYUNLARI GÖREBİLİYORUZ’

Cumhuriyetimizin yeni yüz yılını gururla karşılayacağız. Cumhurbaşkanı hükümet sistemiyle de geçmişin muzaffer anılarını, geleceğin müstakbel özlemleriyle eklemleyeceğiz. Biz, mevsimlere göre kuruyarak çekilen ya da yağışa göre sel olup taşan bir nehrin arayışında değil, okyanus gibi haşmetli bir istikbalin peşindeyiz. Bunu da başarmaya yeterliyiz.

Dünyanın nereye gittiğini bütün aşamalarıyla yorumluyoruz. Dünyada oynanan büyük oyunların maliyetlerini açıklıkla görebiliyoruz.

Türkiye’nin dünyadaki jeopolitik mevkiini detaylarıyla anlamlandırıp siyasetimizin eksek ve koordinatını çiziyoruz. Hedeflerimizi reel politik düzlemde isabetle tayin ediyoruz.

‘MİLLET, POLİTİK BİR UZLAŞMANIN SONUCUDUR’

Bugün hepimizin öncelikli görevi dünyada yaşanan gelişmeleri kavramak, Türkiye’nin içinde bulunduğu açmazları açacak siyaset anlayışını ortaya koymaktan geçmektedir. Partimiz buna hazırdır. Millet sadece sosyo-kültürel uzlaşma alanı değil, aynı zamanda politik bir uzlaşmanın sonucudur.

Örneğin demokratik milli devletlerde toplumun ortak t’

aleplerle ortalama politik bir uzlaşının sonuca ulaşabilmesi için, insanlığın nasıl yaşayacağı, nasıl yönetileceği, hangi hakları talep edeceği gibi soruların sorulması haklı ve zaruridir.

Bir siyasi parti olarak bizden beklenen görevlerden en önemlisi de belki bu tereddütleri gidermektir.

‘ERDOĞAN’IN ADAYLIĞI ANAYASA’YA UYGUNDUR’

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığına itiraz ve tepkilerini yoğunlaştırmaları, milletimizin umutlarını küllemektir.

Bu beyhude çabaların sonucu elbette hüsrandır. Sayın Erdoğan’ın adaylığı bal gibi, buz gibi Anayasa’ya uygundur, ahlaken ve hukuken de meşrudur. 16 Nisan 2017 tarihli halk oylamasıyla cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilmiştir. Bu yeni yönetim modeli nevi şahsına münhasır bir başkanlık sistemidir.

Bu sistem içinde 1 dönem yetkilerini kullanan cumhurbaşkanının tekrar aday olamayacağını iddia etmek siyaseten ağır kusurdur. Yeni sistemin doğasına ve işleyiş mantığına aykırıdır.

‘ERDOĞAN’A KARŞI ÇIKANLAR KÜRESEL GÜÇLERDİR’

Henüz bir cumhurbaşkanı adayı bile bulamayan Zillet İttifakı’nın Sayın Erdoğan’ın adaylığına karşı çıkmaları anti demokratik bir hezeyandır.

Cumhur İttifakı’nın adayı Türk milletinin adayıdır, karşı çıkanlar küresel güçlerdir. Mukaddesatımıza diş bileyen haçlı yanaşmalarıdır. Küresel medya Sayın Cumhurbaşkanımızın adaylığına muhaliftir.

Varsın çıkarcılar iş birliği yapsınlar, biz hepsinin bileğini bükeriz. Sayın cumhurbaşkanımızın tekrar seçilmesi için geceyi gündüze katacağız.

‘AYRANIMIZI KABARTMASINLAR’

İstiyorlar ki kukla gibi oynatılan bir cumhurbaşkanı olsun. Bekliyorlar ki sesini kısan, boyun eğen bir cumhurbaşkanı göreve gelsin.

Geçti o günler, suyu geriye akıtmak, geldiğimiz bu aşamada imkansızdır. Millet kararlıdır, iradesine sonuna kadar sahip çıkacaktır. Söz milletindir, Zillet İttifakı da sıfır çekecektir. Bizim adayımız belli, kararımız da nettir.

Sayın Erdoğan 14 Mayıs’ta yeniden ve açık ara seçilecektir. Korkmasınlar, kaçmasınlar, saklanmasınlar. Sadece ve sadece 14 Mayıs’ı beklesinler. Ayranımızı kabartmasınlar, konuşursak derinden hiçbirisi kalkamaz yerinden.

‘O PİTİ PİTİ YAPARAK ADAY BELİRLEYEBİLİRLER’

Bu gidişle seçimlere 1 gün kala adaylarının kim olacağını tartışıyor olurlarsa şaşırmayacağız. Eğer karar veremiyorlarsa noter huzuruna çıkıp kurayla adaylığını tespit etmeleri de bir seçenek olarak önlerinde durmaktadır.

Buna akılları yatmıyorsa kısa ve uzun çöp çekilişi yapmak suretiyle adaylarını çıkarabilirler. Bu da olmazsa ‘O piti piti, karamela sepeti’ tekerlemesiyle muhtemel adaylarını bularak ilan edebilirler.

Buna yanaşamıyorlarsa Beyaz Saray’a ulak gönderip Biden’ın son talimatını alarak karşımıza çıkabilirler.

‘FİNLANDİYA’NIN ÜYELİĞİ MAKUL’

İsveç ve Danimarka başta olmak üzere inançlarımıza yönelik saldırıları kınıyoruz. İsveç’in NATO üyeliğini derin dondurucuya alınmasından yanayız.

Buna karşılık Finlandiya’nın NATO üyeliğinin makul olduğu konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızla aynı görüşü paylaşıyoruz.

Continue Reading
Advertisement FDGFGFGFGFGF
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021 Dogus tv