Connect with us

BELEDİYE

“ÖĞRENCİ LOKANTASI”NDA SOFRALAR YENİDEN KURULUYOR

“ÖĞRENCİ LOKANTASI”NDA SOFRALAR YENİDEN KURULUYOR

Ümraniye Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilen “Öğrenci Lokantası” projesi okulların açılmasıyla birlikte yeniden üniversite öğrencilerine hizmet vermeye başlayacak Şehir dışından üniversite eğitimi için gelip, Ümraniye’de ikamet eden öğrenciler hafta içi her gün akşam yemeğini sıcak aile ortamında yiyebilecek.

Ümraniye Belediyesi, sosyal belediyecilik konusunda önemli işler yapmaya devam ediyor. Başkan İsmet Yıldırım göreve geldiği günden bu yana “Ümraniye’de genç olmak bir bAŞKa” sloganıyla gençleri önceleyen önemli çalışmaların altına imza attı. Ümraniye Belediyesi geçtiğimiz aralıkta tüm Türkiye’ye örnek olacak bir çalışmayı hayata geçirmişti. “Öğrenci Lokantası” adı verilen çalışmayla, üniversite eğitimi için İstanbul’a gelip Ümraniye’de ikamet eden öğrenciler için hafta içi her gün saat 19.00 ila 21.00 saatleri arasında Ümraniye Belediyesi içerisinde bulunan Çiğdem Restoran’da kurulan sofrada yerini almıştı. Öğrencilerin ailelerinden uzakta sıcak bir yuva ortamında birlik ve beraberlik içerisinde akşam yemeklerini yediği “Öğrenci Lokantası” 17 Ekim’de hizmet vermeye başlayacak. Sofrada yer almak isteyen öğrenciler, Ümraniye Belediyesi’nin resmi web sitesi olan www.umraniye.bel.tr üzerinden başvuruda bulunabilecekler.

Ümraniye Belediyesi bu sosyal sorumluluk çalışmasıyla, eğitim için ailelerinden uzakta yaşamak zorunda kalan öğrencilere maddi ve manevi olarak katkı sağlamayı hedefliyor. Belediye tarafından belirlenen kriterlere sahip olan gençler bu hizmetten kesintisiz olarak faydalanabilecek.

Continue Reading
Advertisement FDGFGFGFGFGF
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021 Dogus tv