Connect with us

GÜNDEM

Süleyman Soylu İstifa Etti

Süleyman Soylu İstifa Etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğu öne sürüldü. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Cumhurbaşkanlığı kabinesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan görevden affını istediği iddia edildi. Erdoğan’ın bu talebe ne cevap verdiği henüz bilinmiyor.

Haberde, “Kulislerden edinilen bilgilere göre Erdoğan’ın Soylu’nun affını kabul ettiği belirtilirken, bazı çevrelerin bu talebi şimdilik yanıtsız bıraktığı ifade ediliyor” denildi.

Geçtiğimiz günlerde Milli Gazete muhabiri  Bünyamin Güler, TV5 ekranlarında konuk olduğu programda,İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yerine AK Parti’den yeni  bir ismin İçişleri Bakanlığı’na getirileceğini öne sürmüştü.

Bünyamin Güler, programda şu ifadeleri kullandı. “Faruk Çelik çağrılıp görüşülmüş. Faruk Çelik de bütün ekibine haber vererek İçişleri Bakanlığı’na hazırlanıyor. Yakın ekibi bugün yarın Faruk Çelik’in İçişleri Bakanlığı görevine getirileceği an meselesi diyor” ifadelerini kullanmıştı.

Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmezken. Sosyal medyaya iddianın düşmesinden hemen sonra kısa süre içerisinde binlerce tweet atıldı.  #SüleymanSoylu ve #İstifa başlıkları ile atılan tweetlerde, Bakan Soylu’ya destek verenlerin yanı sıra  istifa kararının isabetli olduğunu söyleyenler çoğunlukta.

Copyright © 2021 Dogus tv