Connect with us

Genel

TÜRKİYE’DE BİR İLK

İstanbul Türk Dünyası Birliğinde Birlikler Sağlandı

İstanbul Maltepe de ilk i düzenlenen bu anlamlı etkinliğin gerçekleştirilmesine vesile olan Muammer Arif Genç ve Erdebil Horasan Vakfı başkanı Ali Aker adeta şov yaptı. Türk dünyasının amatör ruhla İstanbul Maltepe de gerçekleştirdiği bu etkinliğin katılımının dört gün de yarım milyonu geçtiği gözlendi.

Bu etkinlikte Alevi’si, sünnisi, kürdü, Çerkez’i , lazı, romeni, Uygur Türkü, Kırgızı, özbeği, Türkü, Anadolu’nun dört bir yanından gelen yörükler bir araya geldi. Bu oluşumu ziyaret edenler arasında; Chp genel başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, İbb belediye başkanı Ekrem İMAMOĞLU, Maltepe belediye başkanı Ali KILIÇ, Kartal belediye başkanı Gökhan YÜKSEL , ve Ankaradan il başkanları ilçe başkanları da yoğun ilgi gösterdi ek olarak Gelecek partisi genel başkanı Ahmet Davutoğlu da desteklerini esirgemedi, halayların içerisinde etkinliğe dahil olan Davutoğlu her yıl muhakkak geleceğinin de sözünü verdi. Türkiye Değişim partisinin Genel başkanı Mustafa SARIGÜL ve yönetimi, Zafer partisi Genel başkanı Ümit ÖZDAĞ ve ekibide davetliler arasındaydı.

Demokrat Partisi milletvekili Cemal Enginyurt ve tüm siyasi parti temsilcileri her bir standı ayrı ayrı gezerek fotoğraf çekildiler her bir sorunu da dinlemeye özen gösterdiler. Alanda ki sanatçıların yazarların, büyükelçilere kadar tek ortak mesajları birlik ve beraberlik den yan yana idi. Bu birlik ve beraberliğimiz burada kalmasın dört gün ile kısıtlı olmasın yurtdışında da birbirimizi tutalım koruyalım destekleyelim diye dilekler de bulundular ve dört gün boyunca ev sahipliği yapan sayın Aker’e ve Arif Gençe hakkınızı ödeyemesek de bu anlamlı buluşmanın her sene daha da gelişerek ilerisi gitmesi için bizler de yanınızdayız diye sözlerini verdiler.

 

 

 

Continue Reading
Advertisement FDGFGFGFGFGF
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021 Dogus tv