Connect with us

Genel

UTANMALARI GEREKEN EKONOMİK TABLO İLE ÖVÜNÜYORLAR!

UTANMALARI GEREKEN EKONOMİK TABLO İLE ÖVÜNÜYORLAR!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu haftalık basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu “Şunu da ifade edeyim ki maalesef, hadiseler tahminimizden çok daha hızlı gelişiyor. Bazen sabahtan akşama kadar değişikliklere şahit oluyoruz. Bazen de akşamdan sabaha birtakım değişikliklerin meydana geldiğini görüyoruz. Aslında bunlar hayırlı bir istikamette olsa memnuniyetimizi ifade ederiz fakat biz bu gelişmelerden ciddi anlamda üzüntü duyuyoruz. Özellikle iktidar cenahından gelen değişmeler bizi daha çok endişelendiriyor.

Bildiğiniz gibi 1 Ekim’de, TBMM’de Yeni Yasama Dönemi başladı… Ardından da 2 Ekim’de, yeni bir başlangıç ve inşa süreci için bir araya gelen 6 siyasi partinin liderleri olarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ev sahipliğinde yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdik.

İlk kez bir araya geldiğimiz 12 Şubat’tan bugüne, samimiyet ve kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Ben burada sizlerin huzurunda, bir kez daha değerli genel başkanların her birine, süreç boyunca gösterdikleri nezaket, gayret ve samimiyet için teşekkür ediyorum.

Bizim en ufak bir tereddütümüz yoktur, 85 milyon insanımız da müsterih olsun: Ortak akılla belirleyeceğimiz ortak Cumhurbaşkanı adayımız Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır! Ayrıca TBMM aritmetiğinde de çoğunluğu elde ederek, ülkemizin tüm problemlerine hızlı ve kalıcı çözümler üreteceğiz.

Karamollaoğlu “Geçtiğimiz hafta ayrıca partimiz açısından da önemli toplantılarımızı gerçekleştirdiğimiz ve önemli kararları aldığımız bir hafta oldu. YİK, GİK ve İl Başkanları Toplantılarımız gerçekleştirildi ve toplantılarımızın ardından Saadet Partimizin 8. Olağan Büyük Kongresi’nin 30 Ekim Pazar günü geniş bir katılımla, coşku ve heyecanla gerçekleştirme kararı aldık.

“Seçimlere ve İktidara Hazırlık” çalışmalarımızı taçlandıracağımız bu kongremizin partimize, milletimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

-Türkiye’nin ihtiyacı olan adalet, refah, huzur ve kardeşliği tesis etmek için,

-İnsanların içinde giderek sönmekte olan umudu yeniden diriltmek için,

-Doğduğu ve doyduğu topraklara gün be gün küsen gençlerimizi yeniden bu ülkeyle barıştırmak için,

-Baskı, hukuksuzluk, ekonomik kriz ve sosyal adaletsizlik nedeniyle bunalan toplumumuza rahat bir nefes aldırmak için,

-Çalıştığı halde her geçen gün daha da yoksullaşan; geleceğinden endişe eden memurlarımızın, esnafımızın, çiftçimizin, asgari ücretli emekçilerimizin ve emeklilerimizin alın terinin hakkı için,

-Geçmişte örselenen, bugünse korkutulmaya çalışılan toplumumuzun tüm kesimleri için,

-Özetle; “insanca yaşamın mümkün olduğu, insanca yaşanan bir Türkiye için, her zamankinden çok daha kararlı ve azimli bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.

81 il ve 973 ilçemizden teşkilat mensuplarımızın ve vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleştireceğimiz kongremiz, heyecanımızı pekiştireceğimiz, azim ve gayretimizi daha da artıracağımız bir kongre olacaktır. İnanıyoruz ki, yeni dönemde iktidarın güçlü bir aktörü olacak Saadet Partimiz, bu kongre ile birlikte çok daha güçlenecektir.

Bugün buradan, siz değerli basın mensuplarımızı, kıymetli teşkilat mensuplarımızı ve aziz milletimizi kongremize davet ediyor, çalışmalarımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum diye konuştu.

Continue Reading
Advertisement FDGFGFGFGFGF
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021 Dogus tv